Kaja Kann: viies august

Kaja Kann.

Üsnagi nobeda lõpuga lugu ühest suvepäevast, mis ei tohiks lõppeda.

Viies august oli ilus, aga ka kurb. Tõeline suvepäev, mille lõppu püüad igal võimalikul viisil vältida. Juba üheksast oli päike kõrgel taevas. Kell kaksteist näitas termomeeter 28 soojakraadi. Kuum ei olnud, silmanurkadest voolava higi kuivatas tugev ja soe tuul. Tegemist polnud järjekordse kuuma päevaga, mis tekitab tunde, et see ei lõpe kunagi. See oli korraks ja lõppes homme. Kõva äikese ja oavarrevihmaga. Temperatuur kukkus taas normaalsusse.

Selline suvepäev nagu viies august muudab inimese alandlikuks. Liigutatud olekus seisin sauna ees ja tundsin tänulikkust elu ees. Enam ei häirinud traktorirataste poolt rikutud muruplats, närtsinud rabarberite keskel taevasse sirutuvad naadiõied ega viimane ruum küttepuid, mida tänutundega saunaahju ajasin. Päev kadus, aga mina ei tahtnud minna.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (21)