Mart Kase: koos tegemise võlu

Foto: Teele Kase

Käes on suve tipphetked. Tegevust ja sagimist on palju. Just sel nädalal toimusid me talus sõpradega traditsioonilised Kalde talu talgud.

Hirmus vahva traktori varjualune kerkis paari päevaga kohale, kus veel nädal tagasi asus suur kitsede poolt näritud okste hunnik. Need tõstsin traktori laaduriga teise kohta kaks päeva enne talguid. Tegelikult algasid meil sel aastal talgud üldse teisiti – telkimisega.

Nimelt käisime kolmapäeval Paganamaal telkimas. Need Eesti-Läti piiril asuvad järvekesed ning nende juures olev laululava on huvitav keskkond. Käidi ka vähil, natad sisse ning öösel pealampidega kontrollima, aga see oli rohkem põnev seiklus lastele, kui reaalne võimalus saaki tabada. Väikest kala, ahvenat ja särge, saime küll, aga ülearu tõsiselt me kalapüüki ei võtnud. Lastele meeldib teiste lastega hullata ning sõbrustada, ka see on üks talgute ja kogu sõpruskonnaga koos asjade tegemise eesmärke. Näiteks sõber Margus ei pääse kunagi Aardejahi läbiviimisest, lastele meeldib ringi joosta ning nuputada ülesandeid, et kus võiks järgmine sedel vihjega asuda.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (144)