Moe- ja disainiuudised: august

Katrin Karu Off The Canvas.

Kunstnikud ja disainerid liiguvad järjest vabamalt moe, interjööri ja kunsti vahel ning loovad teoseid, mida polegi enam nii lihtne ainult ühte nendest valdkondadest lahterdada – tutvustame maalikunstnik Katrin Karu moekollektsiooni ning Miurio ja Jüri Arraku koostööd. Suve lõpp ning tubasema elu algus paneb ka märkama uuemat Eesti mööblidisaini, mis on silmapaistev oma loodust hoidva lähenemise poolest.

Mood

Katrin Karu toob oma kunsti raamidest välja ja paneb kangastele

Maalikunstnik Katrin Karu on ühe sõrme andnud moemaailmale ja asutanud brändi Katrin Karu Off The Canvas, et looming võiks väljenduda eri vormides. Rõivabränd sai alguse sellest, et kunstniku sõbranna Anu Madjak tuli ateljeesse ja ütles, et soovib ühest maalist endale kleiti. 

“Mõte maalid kangastele kanda oli mul endal ka juba mõnda aega meeles mõlkunud ja sai viimase käimalükkava tõuke Anult. Pigem oligi see isiklik väljendusvajadus, mitte niivõrd kalkuleeritud äriplaan,” ütleb Karu. “Ühe kleidi jaoks oli vaja nii või teisiti otsida trükikoda, õiged kangad ja õmblejad. Ülejala tegemine meile ei sobi ja nii leidsime pika otsimise peale meid rahuldava tippkvaliteediga prindi ning sobiva kangavalikuga koha hoopis Berliinis. Miinimumkogus kangast tellida oli 10 m. Seega otsustasime pakkuda ka teistele soovijatele. Esimene kangas oli baleriini-maalist ja huvi oli tohutu. Kokkuvõttes võib öelda, et rõivabrändi teke on kahe naise unistuse täitumine: soov elustada maali ja tuua kunst raamidest välja kangastele.”

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (234)