Adam Grant: miks kordamine on hea

Martin Luther King pidamas oma kõnet "I Have a Dream" Lincolni memoriaali juures Washingtonis 28. augustil 1963.

Parem oma mõtteid üle korrata ja näida tüütu targutajana, kui öelda liiga vähe ja mõjuda arusaamatu ning hoolimatuna.

1963. aasta suvel valmistas Martin Luther King ette kõnet Washingtoni protestimarsil esitamiseks ja küsis sõnastuse kohta tagasisidet oma nõustajatelt. “Kulunud klišeed,” kritiseeris Wyatt Walker. “Sa aina kordad samu mõtteid.”

King võttis tema nõu kuulda ning loobus esialgsest sõnastusest. Paljud inimesed on justkui allergilised kordamise suhtes. Kui poliitikud kordavad kampaaniast kampaaniasse stambiks kulunud kõnesid, kaheldakse nende siiruses. Kui kolleegid korrutavad koosolekutel aina üht ja sama mõtet, ei viitsita neid kuulata. Ja kui abikaasa jutustab juba sajandat korda kuuldud juttu, ajab see lihtsalt haigutama. Kuid selgub, et enese kordamine on tõhusaks suhtluseks ülioluline.

Adam Grant

Adam Grant on Whartoni ärikooli professor ja mitme New York Times' i bestselleri autor. Tema raamatuid on tõlgitud 35 keelde ja ta on valitud maailma 25 mõjukama juhtimismõtleja hulka. Tal on doktorikraad organisatsioonipsühholoogias. Edasi avaldab autori loal tema juhtimismõtteid ja artikleid. Loe artikleid (39)