Kaidi Laur: kunst ja sümbolid kui uks sisemaailma

Uffe Isolotto installatsioon Veneetsia biennaalil.

Paul Gauguin on öelnud, et kunsti tegemiseks suleb ta silmad. Mis seal silmade taga siis on?

Käisime Veneetsia kunstibiennaalil, mis on, nagu üks mu tuttav märkis, justkui kunstiolümpia, kus iga riiki esindavad teemale vastavalt nende parimad kunstnikud ja tööd. Kunst suhtleb meiega alateadvuse keeles, läbi sümbolite. Kulgedes tunde ja päevi enda, kunstnike, gruppide ning riikide alateadvuses, muutub see kogemus elamuseks, oma intensiivsuses ja mõjus unenäoliseks.

Miks on nii, et osa töid kriibivad, teised puudutavad ning mõned jätavad täiesti külmaks, pealegi erineb kõik see inimeseti? Kunsti sümbolism on praokil uks meie psüühikasse. Võimalus astuda iseenda alateadvusse, et valgustada ja korrastada pimedaid nurki ning inimesena kasvada.

Kaidi Laur

Kaidi Laur on praktiseeriv terapeut, aimekirjanik, blogija, joogaõpetaja, stuudio City Yoga üks omanikest ning unistajast tervemõistuslik hedonist. “Inimene ja inimeseks olemine siiralt huvitab mind. Eriti mahlase ja vaimuka elu ning elamise kontekstis. Kirg elu mõista, kogeda ning nautida väljendub mu mõtisklustes ja töös.” Kirjutan Edasi keskkonnas teemadest, mis mind parasjagu on endasse haaranud. Enamjaolt on need tähelepanekud inimestelt, kellega kohtun teraapiaruumides, infokillud meditatsioonidest või reaalne elukogemus, mis võiks Edasi lugejate argipäeva inspireerida või mõttetööd ergutada. Loe artikleid (32)