Festivalifilter. Suve eriilmelisi muusikaüritusi

Foto: Shutterstock.

Edasi festivalifilter annab ülevaate suvekuudel toimuvatest eriilmelistest muusikaüritustest. Festivalisuvi on taas jõuliselt tagasi ning muusikaajakirjanik Johanna Maria Mängel kureeris kokku kireva nimekirja, et taas rikkalikus kultuurikalendris orienteeruda. Lubage soovitada ja täita suvi erakordsete helielamustega meilt ning mujalt.

Juuni

Sõru Jazz

16.–19.06, Hiiumaa

Kel õnne, saab juba enne jaanipühi mandrilt eemale end suverütmi häälestama. Hiiumaal, Sõru sadama paadikuuris, Orjaku sadamas ja Emmaste kirikus toimub juba 15. korda džässmuusikapidu Sõru Jazz. Hingetoitu ja mõttepuhkust pakuvad teiste seas Argo Valsi ja Karl Petti westernkitarriduo ValsPetti; Joel Remmel, Heikko Remmel ja Ahto Abner ehk Lehman Brothers Jazz Trio ning Tõnu Naissoo Electric Q, kes festivalil saksofonist Danel Aljo osalusel triost kvartetiks kasvab. Hõrk tundub ka Jason Hunteri kummardus Louis Armstrongile. Veel toovad vanadesse lemmikutesse uut hingust Marie Vaigla, Jonas Kaarnamets ja Peedu Kass, kes sünteesivad muu seas David Bowie, Nick Drake’i, Nina Simone’i ja PJ Harvey aegumatut loomingut.

Johanna Maria Mängel

Johanna Maria Mängel on vabakutseline muusikaajakirjanik ja sotsiaalteaduse magister, keda paeluvad eelkõige eri kultuurinähtuste allikad, allhoovused ja mõjud ning muusika äärealad. Loe artikleid (58)