Kaido Pajumaa: kaks juhtimisalast paradoksi, mille teadvustamine aitaks juhtidel meeskondi rohkem motiveerida

Oskuste väärtustamise kõrval ära unusta tunnustada personaalselt. Foto: Shutterstock

Paari aasta tagusest CV Keskuse uuringust selgus, et ainult 26% töötajatest soovitab oma tööandjat mõnele enda tuttavale. Lisaks tuli välja, et oma otsest juhti soovitab mõnele enda tuttavale ainult 29% ehk vähem kui 1/3 töötajatest. See ei räägi just kõrgest motivatsioonist. Vaatame sellega seotult paari paradoksi ja kuidas neid ületada.

Nõrk juhtimine suurendab palgakulusid

Nagu CV Keskuse juht Henry Auväärt viidatud artiklis mainib, sunnib Harvard Business Review’ hinnangul ettevõtte nõrk juhtimiskultuur sageli maksma töötajatele 10% kõrgemat palka (sest muidu ei oleks keegi nõus seda taluma). See teadmine on hea täiendus Edasis varem ilmunud artiklitele (nt see), kus olen palju analüüsinud palga kõrval mitterahaliste motivaatorite tähtsust ning nende mõju töötajate motivatsioonile.

Siit ilmnebki üks oluline juhtimisalane paradoks: “Kuigi juhid kurdavad, et töötajad keskenduvad oma töös (ja enese motiveerimisel) liialt palganumbrile, kasvatab nende enda pakutav nõrk juhtimiskvaliteet töötajate palgaootust (töötajad ootavad juhi tolereerimise eest rahalist kompensatsiooni).”

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (48)