Raivo Vare: sõda Ukrainas mõjutab kogu maailma

Raivo Vare. Illustratsioon: Toon Vugts

Ukraina-vastase agressiooniga Venemaa poolt on käivitunud mitmed protsessid, mis mõjutavad kogu maailma. Jätaks seekord kõrvale poliitilised ja sõjalis-tehnilised teemad ja piirduks siin vaid mõnede majanduslike mõjude käsitlemisega. Seda enam, et kehtestatud sanktsioonidega ja nendele vastu tegutsemisega Venemaa poolt valati täiendavalt õli tulle. Just. Õli.

Seekordses ülevaates: Ukrainale läänepoolse abi osutamise võidujooks, EL-i kuuenda sanktsioonide paketi head ja vead, energiakandjate ja teraviljaveo blokaadi ärakasutamine Venemaa poolt talle kehtestatud sanktsioonide nurjamiseks ja kolmikplaan sõja lõpetamiseks.

Raivo Vare

Raivo Vare on hariduselt jurist, lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja EBSi magistriprogrammi cum laude. Olnud riigiminister ning teede- ja sideminister, tippjuht pangandus- ning transpordi- ja logistikasektori firmades. Tegev paljude avaliku sektori ja erialaorganisatsioonide, samuti eraettevõtete juhtorganites. Kord kuus vahendab Raivo Vare Edasi lugejatele oma mõtteid tähenduslikest rahvusvahelise elu sündmustest. Loe artikleid (97)