Meediaülevaade: naabrid räägivad. 4.06.22

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Valitsuselt oodatakse ostujõu kindlustamist

Soomlaste reaalpalk ehk heaolu, elatustase ja toimetulek langeb järsult, sest hinnad tõusevad kiiremini kui sissetulekud. Kuidas hoida ära kiirenevat inflatsioonispiraali, säilitades samal ajal tarbijate ostujõu? Paljud vaatavad valitsuse poole ja sõnum paistab olevat, et maksukärped oleksid odavamad kui inflatsiooni õhutavad palgatõusud ehk üks protsent maksulangetust vastaks umbes kolmeprotsendisele palgatõusule. Loe edasi: Helsingin Sanomat ja Helsingin Sanomat

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (167)