Egle Jasson: kui oled kõik ise loonud, siis nii lihtsalt alla ei anna. “Bonaparte’i eluakadeemia”

Egle Jasson. Foto: erakogu.

“Meie strateegia oma restoranides on olnud, et võtame koka osanikuks, nii tekib mõistlik pikaajaline suhe,” räägib intervjuus Bonaparte Cateringi endine juht ja Kumu algusaastate toitlustusjuht Egle Jasson, kes elab juba aastast 2008 Austraalia mandril. Ta on kõikidest endistest Bonaparte’i töötajatest kõige parem multitasker ja osav delegeerija. Tegemist on äärmiselt tööka ning tubli noore Eesti naisega, kes on Austraalias restoraninduse vallas kaugele jõudnud. Tänaseks kuuluvad talle ja tema abikaasale Nathaniel Hatwellile mitmed restoranid ning veinibaarid, kõikidel kohtadel on parima veinilisti tiitel erinevates kategooriates ja veinikaardid on Austraalia tippude hulgas. Milline on olnud tema teekond toitlustuses ja mida soovitab sellel alal tegutsejatele?

Intervjuusarjas “Bonaparte’i eluakadeemia” vestleb Kadri Kroon Eesti restoranimaastiku mõjutanud ja hetkel mõjutavate oluliste persoonidega, sh oma endiste töötajatega Prantsuse restorani Bonaparte päevilt, mis oli kümne aasta vältel (1998–2008) Eesti restoranimaastiku teerajaja. Intelligentseid ja edasipüüdlikke noori, kes köögist või saalist läbi käisid ning sealt tuule tiibadesse said, oli sadu. Nii mõnedki neist on jõudnud kas koka, restoranipidaja või mänedžerina oma ala tippu erinevates maailma nurkades.

Kesk-Eestist pärit Egle on hästi praktilise meelega inimene. Ta kasvas üles pensionärist vanaema hoole all, iga päev oli neil vendadega kolm sooja toitu laual. Samas õpetas lapsepõlv enda seest seisma, alati pidi olema rahavaru ja iseseisvus finantsasjades. Kui praegu tuleb Eglel vahel Eesti toidu igatsus peale, siis küpsetab ta suure laari kaneelirulle või lihapirukaid ja kui lapsed haiged, paneb kana-klimbisupi tulele. Mees küll natuke alguses kirtsutas nina, aga nüüd juba sööb. Kui keskkooli lõpus tuli teha otsus, mida edasi õppida, siis kerkis esile toidutehnoloogia – inimesed peavad ju kogu aeg sööma, oli Egle peas kohe erialavalikuks ratsionaalne põhjendus olemas.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (75)