Suvefilmisoovitus. Emilia Kõiv: retk Võrkvere absurdiuniversumis

"Kiik, kirves ja igavese armastuse puu". Foto: Tallifornia

Teekond läbi suvise Eestimaa, et “mõned lahtised otsad kokku tõmmata”, nagu ütleb filmi “Kiik, kirves ja igavese armastuse puu” nimitegelane Kiik. Ent üsna pea saab selgeks, et elus kuhugi jõudmiseks pole vaja kinnismõtteid reaalsuseks teha, vaid lihtsalt suureks kasvada, kirjutab noor kultuurikriitik Emilia Kõiv uuest Eesti filmist.

Film: “Kiik, kirves ja igavese armastuse puu” (Eesti). Režissöör Meel Paliale. Osades Urmet Piiling, Herman Pihlak, Marko Matvere, Egon Nuter, Andrus Vaarik, Jan Uuspõld jt. 

Vastu plekk-katust peksev vihm ja kõu mustal ekraanil – nii algab noore režissööri Meel Paliale täispikk filmidebüüt. Ometi on tegemist eesti filmimaastikul pea pretsedenditult elurõõmsa ja mängleva teosega. Tänu lihtsale süžeele ja klassikalisele road-movie formaadile on film sisuliselt ning visuaalselt viimseni lihvitud ja tõmbab vaataja ruttu naerupahvakutega vürtsitatud lummusse. Kirgaste värvide ja absurdihuumori taga peitub aga armastusavaldus sõprusele, suureks kasvamisele ning vanale heale Eesti suvele.

Emilia Kõiv

Emilia Kõiv on kultuurikriitik. Loe artikleid (8)