Kadri Kroon: maitsemeelte poputamine mõisas ja üksikul saarel

Foto: Toidukunst

Popupi stiilis elamusõhtusöögid on muutumas järjest sagedasemaks, ikka pudeneb postkasti kutseid kuhugi metsa, saarele, mõisa või kellegi garaaži ainulaadsele toiduõhtule. Enamjaolt on tegemist ühekordsete ettevõtmisega.

Toidukunsti tegijad on korraldatud elamusõhtusööke alates 2015. aastast. Üritusi on tehtud viies erinevas kohas, märkimisväärsemad neist on Ventri suvemõis Harku järve kandis ja praktiliselt asustamata Pakri saared, täpsemini Väike-Pakri. Uued kohad tulevad kuidagi iseenesest nende juurde. Sel aastal korraldatakse maitsemeelte poputamise ritriite Pärnumaal Tori vallas Taali ehk Staelenhofi mõisas.

Toidukunsti tegijad on üks äraütlemata tore kamp, kelle sisemine mootor läheb käima värske kohaliku tooraine peale. Kui normaalne inimene läheb peale päevatööd koju ja nosib kähku teleka ees istudes kõhu täis, siis nemad tulevad töölt koju, lülitavad teise käigu sisse, ja alustavad ettevalmistustega nädala lõpus toimuva maitsereisi jaoks.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (75)