Tarvo Vaarmets: investeerimisdilemma – kas karta turgu või inflatsiooni?

Illustratsioon: Shutterstock.

Euroopas käib sõda, intressimäärad tõusevad, ablas inflatsiooniuss järab isukalt kontol lebavat raha, investeerimisvarade hinnad on aga jätkuvalt kõrgel. Väärtuslikke näpunäiteid, kogemusi ja praktilist lähenemist erinevatele olukordadele leiab meie uuest põhjalikust raamatust “Investeerimisedu põhimõtted”. Kirjeldan aga siingi lühidalt, kuidas praegust olukorda näen. Kas kardan turgu või inflatsiooni?

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja suvenumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest.

Tarvo Vaarmets

Tarvo Vaarmets omab doktorikraadi rahandusalal, tema investorite käitumist uurivaid teadustöid on avaldatud maailma tippteadusajakirjades ja oma teadustööst on teda kutsutud rääkima ka erinevatesse riikidesse ja maailmajagudesse. Investorina alustas Tarvo aga 2002. aastal täiesti nullist, isegi miinusest, kasutades selleks tudengina saadud sotsiaaltoetuste ja õppelaenu vahendeid. Nii praktilised kogemused kui pühendunud investorite uurimine, aga ka teiste autorite teadustööde tulemustega arvestamine, ehk praktika ja teooria kombineerimine, on tema investeerimisportfelli tänaseks kasvatanud juba piisavalt mahukaks, et oma tegevusi saab ta nüüd meeldivuse alusel valida. Tarvo on Eesti esimese eraisiku rahanduse õpiku "Rahaedu põhimõtted" üks autoritest ja Edasi kolumnist, tema artiklite fookus on rahatarkuse kasvatamisel. Loe artikleid (13)