Maaelu. Raul Oreškin: maja, mis toodab puitu!

Voronja talgud 2014-2022. Foto: erakogu

“Uskumatu!” hüüatan, kui seisan Voronja õuel, kust äsja on lahkunud katusepanijate brigaad, kes on maha jätnud majakõrguse puidu- ja pilpahunniku.

Mitte seetõttu, et väikse mäe kõrgune kuhi ise oleks üllatusena tulnud. Puidu ladustamine õuele oli ehitajaga kokkuleppe sees, sest ehitushindade tõusulainel kriipsutasime enne tööde alustamist maha iga eelarverea, mille taga tundus olevat tegevus, millest endal jõud ja oskused üle käivad. Nõnda leppisime kokku, et muu tekkinud prahi, eeskätt vana eterniitkatuse viivad ehitajad ära, aga puidu jätavad hoovi, sest parajateks pilbasteks lõigates annab seda ehk saunaahjus veel kasulikuks muuta.

“No kuidas seda nüüd nii palju tuli!” hüüatan veel kord, sest silmaga hinnates oleks puitu nagu mitme vana katuse jagu. Kui tegu oleks esimese lauakuhjaga, mida vana maja väljutab, polekski selles ehk midagi erakordset, aga meenutame Kailiga, et eranditult iga Voronja kevad on alanud majakõrguste prahihunnikute likvideerimisega.

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases „tARTu poe“ ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor. Loe artikleid (33)