Teatriarvustus. Kaja Kann: Ulfsaki sõnadeta karaoke Von Krahlis. “Melanhoolia”

Lavastus "Melanholia". Foto: Von Krahl

Kui tavaliselt peetakse poliitilise teatri all silmas seda, et teater astub kaasa päevapoliitika ning ühiskonna meeleolude ja hoiakutega, siis Ulfsak näitab seda, mida me ei taha näha, seda, mida ajalehed veel ei kirjuta, tõdeb Kaja Kann lavastuse arvustuses.

Lavastus “Melanhoolia”. Lavastaja Juhan Ulfsak. Põhineb Lars Von Trieri samanimelisel filmil. Kunstnik Edit Karlson; helilooja Jakob Juhkam; kostüümikunstnik Kärt Ojavee; valgus Oliver Kulpsoo, Mihhail Makoshin; dramaturg Eero Epner; näitlejad Katariina Tamm, Mari Abel, Anne Türnpu, Jörgen Liik, Erki Laur, Rasmus Kaljujärv, Markus Truup.

Juhan Ulfsaki lavastatud “Melanhoolia” põhineb Lars von Trieri samanimelisel filmil. Enne etenduse nägemist püüdsin mitme sõbraga meenutada, millest see film siis rääkis. Suhteliselt tulutult. Lugu ei mäleta keegi. Meenuvad üksikud hetked, kaks õde, üks blond ja teine brünett, vist oli korraks ka hobune kusagil kappamas ning see lõputult lai ja ere valgus kohe-kohe laskumas kõigi ja kõige peale. Pulmi ei maini keegi.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (49)