Lauri Räpp: vaade Annelinna garaažikatuselt. “Tartu 12 tooli”

Foto: Lauri Räpp, erakogu.

Artiklisarjas “Tartu 12 tooli” on stiililt lõbusad kolumnid, milles Lauri Räpp kajastab aasta jooksul igakuiselt ja eri toolidel istudes Tartu elu, nähtusi, sündmusi. Iga artikkel sisaldab ka mõnda kultuurisoovitust, paika, kohvikut, toitu, jalutuskäigurada vms, mis on teda põlise tartlasena kõnetanud ja mida ta soovitab linna külalistelegi.

Maskid on langenud. Silmad, mis varem naeratasid, kannavad ka nüüd naerusuid. Ülejäänud silmade all on tujud ja tunded endistviisi. Kalender näitab juba mõnda aega kevadet, ent tuuled kannavad lõunast kustunud tunnete tuhka. Ilm õues on segaduses. Maailmast rääkimata. Osa selle ihust on kistud verele, osa tagasi ajas, mil istuti köögilaua ääres kolme jalaga taburettidel, kus parandati salaja ja sosinal maailma. Ent isegi sosistajad on suuremalt jaolt põgenenud või pandud istuma. Sobivuse ja jalgade puhkamisega pole sel mingit pistmist.

Lauri Räpp

Lauri Räpp on põline tartlane, väikeettevõtja ja kirglik seljakotireisija. MTÜ Heade Mõtete Klubi asutajaliige. Ta on avaldanud viis raamatut ning kirjutanud mitmeid kolumne ja artikleid Tartu kohta. Lauri kirjutab Edasi lugejatele elust Tartus. Loe artikleid (39)