Sommeljee Mikk Parre: Aasta veini konkurss – trendikas teejuht veinisõbrale või järjekordne missivõistlus? 

Mikk Parre. Foto: Erakogu

Küllap on paljud meist seisnud lõputuna näiva Chardonnay rivi ees ja mõelnud, milline neist see õige valik oleks. Lisaks oleme näinud poeriiulil veinipudelitel ohtralt erinevaid kleepse, medaleid, linte ja mida kõike veel. Milleks veinidele selliseid tiitleid üldse jagada? Kas särav medal pudelil tõesti peegeldab (kohaliku) veinituru ja tarbijaskonna ootusi? Milliseid trende või arengusuundi õnnestub tulemuste põhjal veinimaastiku kohta välja lugeda?

Artikli autor Mikk Parre on sommeljeena töötanud mitmetes kohalikes restoranides ja kuulus ESA liikmena Aasta veini konkursi maitsežüriisse, olles ühe hindamiskategooria juht. Artikli lõpust leiab ka autori 12 veinisoovitust.

Aasta veini žürii kui kohaliku sõbra soovitused

Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon (ESA) eestvedamisel toimus hiljuti aasta veini valimine. Meie juhtivatest veinitundjatest koosneva žürii ette laekus enam kui neljakümnelt veiniettevõttelt 542 veini. Konkurssi võiks nimetada ühtepidi veiniolümpiaks – ikkagi rahvusvaheline osalejaskond pürgimas oma ala parimate sekka. Teisalt on ehk õigem üritust kutsuda hoopis missivõistluseks, kuna aasta veini konkursi võitjad selguvad žürii arvamuse ja eelistuste põhjal ning selgelt mõõdetavaid parameetreid justkui polegi. Samas valitakse toidu- ja joogimaailmas parimaid kõikjal üle ilma hinnangute ja arvamuse alusel.