Mart Kase: inimene tahab oma puuriita

Foto: Teele Kase

On pühapäeva, 3. aprilli varahommik, uinusin eile õhtul halvasti, aga ma arvan, et sõjaõudustega peabki kursis olema. Meil on kohustus ukrainlastele kaasa elada.

Fotod ja videod Kiievi eeslinnadest ning Butša linnast on väljaspool mõistust – maha lastud ja piinatud inimeste laibad vedelevad kodumajade ees. Vägistatud naiste alasti surnukehad lagunevad teede ääres. Need on võikad sõjakuriteod ning ebaõiglaselt katkestatud elud.

Analüütikud ütlevad küll, et lääne poliitikud ei saa sellest õudusest nüüd mööda vaadata ning Ukrainale saadetakse nüüd kohe see relvaabi, mis nad Ida-Ukraina kaitsmiseks küsivad. Eks näis, kollektiivselt sõdida ukrainlased oskavad, nii nagu venelased oskavad tiblad olla. Ära palun arva, et muidu on venelased ju normaalne rahvus, et see on lihtsalt üks Putini sõda, ei, nii see ei ole. Putinil on miljoneid kaasakiitjaid ning osad neist vägistavad Ukrainas naisi ja tapavad lapsi ning teised suures kambas Venemaal kiidavad takka.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (144)