Oscarite gala: juhtunust ja selle mõjust. Kareem Abdul-Jabbar & Adam Grant

Tänavust Oscarite galat jääb tahes-tahtmata varjutama Will Smithi kõrvakiil Chris Rockile. Foto: kuvatõmmis

Tänavust Oscarite galat jääb tahes-tahtmata varjutama Will Smithi kõrvakiil Chris Rockile. Mis lava peal miljonite televaatajate ees tegelikult juhtus ning milline on selle laiem mõju naistele, noortele, mustanahalistele ja meelelahutusärile? Pakume kaasa mõtlemiseks kaks arvamust sotsiaalmeediast: Kareem Abdul-Jabbar on endine elukutseline korvpallur ja kuuekordne NBA meister, Adam Grant on psühholoog.

Kareem Abdul-Jabbar: “Kui Will Smith Oscarite galal lavale tormas ja oma naise lühikeste juuste üle nalja heitnud Chris Rockile kõrvakiilu andis, tegi ta sellega haiget rohkem kui ainult Rocki näole.”

Üheainsa kõrvakiiluga õigustas ta vägivalda, pisendas naisi, solvas meelelahutustööstust ja kinnistas mustanahaliste kogukonda puudutavaid stereotüüpe.

Juhtunus on palju, mida arutada. Alustame faktidest: Rock viitas, et Smithi naine Jada Pinkett Smith näeb välja nagu Demi Moore filmis “Sõdur Jane”, kus Moore’il oli pea paljaks aetud. Jada Pinkett Smithil on alopeetsia, mis põhjustab juuste väljalangemist. Okei, ma saan aru, miks Smithile ei pruukinud see nali naljakas tunduda. Kuid Hollywoodi auhinnagalal on juba traditsiooniks saanud öelda palju hullemaidki asju kuulsuste kohta, juhtimaks tähelepanu veidigi kõrvale faktilt, et põhimõtteliselt on tegu multimiljonäride kogunemisega, kus antakse üksteisele auhindu äri edasiseks edendamiseks, nii et needsamad inimesed teeniksid veelgi rohkem raha.