Lauri Räpp: vaade koolilavalt Tartumaa noortele. “Tartu 12 tooli”

Veeriku kooli publik. Foto: erakogu.

Artiklisarjas “Tartu 12 tooli” on stiililt lõbusad kolumnid, milles Lauri Räpp kajastab aasta jooksul igakuiselt ja eri toolidel istudes Tartu elu, nähtusi, sündmusi. Iga artikkel sisaldab ka mõnda kultuurisoovitust, paika, kohvikut, toitu, jalutuskäigurada vms, mis on teda põlise tartlasena kõnetanud ja mida ta soovitab linna külalistelegi.

“Plirts-plärts, käes on märts,” tavatses korrata mu kadunud vanaema, kes armastas üle kõige kevadeid. See armastus on ka minule üle kandunud. Kevad sillerdab, vuliseb ja loob mu ümber ning mu sees. Ilmad on läbi akna vaadates mõnda aega seesugused, et tahaks end mõnusasti mõnele pargipingile või tänavakohvikusse istuma sättida. Ent läbi akna vaadates paistavad asjad teinekord paremad ja ilusamad, kui nad tegelikult on. Teinekord ka koledamad ning hirmsamad kui nad on.

Lauri Räpp

Lauri Räpp on põline tartlane, väikeettevõtja ja kirglik seljakotireisija. MTÜ Heade Mõtete Klubi asutajaliige. Ta on avaldanud viis raamatut ning kirjutanud mitmeid kolumne ja artikleid Tartu kohta. Lauri kirjutab Edasi lugejatele elust Tartus. Loe artikleid (39)