Adam Grant: ettevõtte perekonnaks nimetamisega kaasneb kolm riski

Foto: Shutterstock

Olen aastaid kuulnud, kuidas juhid kirjeldavad oma ettevõtet perekonnana. Kahjuks hierarhia alumisse otsa kuuluvad inimesed selle kirjeldusega enamasti ei nõustu. Ja vahel harva kui nõustuvadki, on tegu siiski probleemse metafooriga.

Perekonda iseloomustab tavaliselt tingimusteta armastus. USA-s on ettevõte juriidiliselt siduv üksnes vabatahtliku töösuhtena. Vanemad ei vallanda oma lapsi kehva soorituse pärast ega saada neid rasketel aegadel sundpuhkusele. Ent hoolimata sellest, kui suur su armastus oma ettevõtte vastu ka poleks, ei armasta su ettevõte sind ilmselt samavõrd vastu.

Mõned väikeettevõtete juhid väidavad, et see pole nende jaoks probleem. Nad tunnevad kõiki piisavalt hästi, et suhtuda igasse meeskonnaliikmesse siiralt südamlikkusega. Minu arvates peitub selles oma iva – on palju tõendeid, et suured organisatsioonid kipuvad olema inimestele eriti ebatervislikud kohad. Kuid töökoha suurusest olenemata kaasneb ettevõtte perekonnaks nimetamisega ikkagi kolm riski.

Adam Grant

Adam Grant on Whartoni ärikooli professor ja mitme New York Times' i bestselleri autor. Tema raamatuid on tõlgitud 35 keelde ja ta on valitud maailma 25 mõjukama juhtimismõtleja hulka. Tal on doktorikraad organisatsioonipsühholoogias. Edasi avaldab autori loal tema juhtimismõtteid ja artikleid. Loe artikleid (39)