Kaidi Laur: miks teha joogat?

Kaidi Laur.

Jooga on elamine harmoonias iseenda ja ümbritsevaga, isegi kui kõik tundub parasjagu olevat kaoses.

Üks on selge. Jooga on nii lai mõiste, et seda ühes artiklis käsitleda on võimatu. Jooga ajalugu on pikk ja rikas, ulatudes tagasi aastatesse 3500–1500 e.m.a. See, mida praegu jooga all mõistame, sai alguse 19. sajandil. Modernse jooga isaks peetakse Tirumalai Krishnamacharyat, kes tõi jooga 1930ndatel ka läänemaailma.

Ka üks teine asi on kindel. Nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka küsimusi, arvamusi, erinevaid huve jooga vastu. Kui ma eri inimestelt uurisin, mida nad jooga kohta teada tahaksid, siis tunnistati ausalt: “Ei teagi piisavalt, et sellele vastata!” Täna on kõik midagi joogast kuulnud, väga erinevaid aspekte sellest. See andis mulle inspiratsiooni rääkida joogast pancha maya mudeli abil, mis pärineb Taittiriya upanišaadidest.

Kaidi Laur

Kaidi Laur on praktiseeriv terapeut, aimekirjanik, blogija, joogaõpetaja, stuudio City Yoga üks omanikest ning unistajast tervemõistuslik hedonist. “Inimene ja inimeseks olemine siiralt huvitab mind. Eriti mahlase ja vaimuka elu ning elamise kontekstis. Kirg elu mõista, kogeda ning nautida väljendub mu mõtisklustes ja töös.” Kirjutan Edasi keskkonnas teemadest, mis mind parasjagu on endasse haaranud. Enamjaolt on need tähelepanekud inimestelt, kellega kohtun teraapiaruumides, infokillud meditatsioonidest või reaalne elukogemus, mis võiks Edasi lugejate argipäeva inspireerida või mõttetööd ergutada. Loe artikleid (32)