Reis. Kadri Kroon: Suure Õuna suur süda

Central Park, linna tuiksoon ja rohelised kopsud. Foto: Shutterstock

New Yorgis elab üle kaheksa miljoni inimese, see on tõeline rahvaste paabel. Lükkan kohe ümber müüdi, et Suures Õunas ei magata kunagi. Kella kolme ja viie vahel hommikul on tänavatel ainult kodutud või klubidest välja visatud pidulised, mõni üksik puhastusteenindaja ja kollane takso nende seas.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest.

Suure linna võimalused ajavad esialgu pea ringi käima, ei teagi, kuhu suunas tormata ja millest kõigest on oht ilma jääda. Pikemalt NYC-s elades muutub see ikka üheks väikeste külade kogumiks, igaühel oma kindel vaib. Paljud newyorklased elavad oma elukese ära nii, et neil polegi naabruskonnast kaugemale asja. Kõik on kinni su enda valikutes. New York on suurlinnadest mu absoluutne lemmik Hongkongi ja Tokyo kõrval. Mis südames, seda on sealt raske välja kiskuda, seepärast jagan oma New Yorgi armastust ka teiega.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (88)