Professor Jenni Partanen: kvaliteetne linn meelitab ligi igasuguseid inimesi, kes muudavad linna elavaks

Jenni Partanen. Foto: erakogu

Mis teeb linnast kaasaegse, huvitava ja elava linna? Millised praktilised lahendused ja tõhusad meetodid on tulevikulinnadel liiklusummikute vältimiseks? Kuidas linna targalt arendada? Technopolis Ülemiste AS-i tegevjuht Gert Jostov vestleb TalTechi tuleviku linna professori Jenni Partaneniga.

Professor Partanen, mida arvate uuendusmeelsete linnade edetabelitest, mida siin-seal sageli avaldatakse? Kas see näitab nende linnade tegelikku kasvupotentsiaali, mida saaks tõsiselt arvesse võtta ka välisinvestorid?

See on üsna keeruline. Kõik näitajad, mida on kokku 162, on ilmselt hoolikalt välja valitud ning kirjeldavad huvitavaid ja elavaid linnu. Ma ei ole investor, seega ma ei tea, kas need näitajad on neile kasulikud, aga tõenäoliselt on tegemist isetäituva ennustusega: kui ligi meelitatakse rohkem tähtsaid osalisi, tõuseb linna maine, mis meelitab omakorda ligi veelgi rohkem osalisi.

Gert Jostov

GERT JOSTOV on AS Technopolis Ülemiste juhatuse esimees, Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse esimees. Loe artikleid (5)