Kristjan Järvi: Estoverse või Metaverse – selles on küsimus

Kristjan Järvi. Illustratsioon: Toon Vugts

Kristjan Järvi ütleb oma kolumnis, et meil ei ole vaja iga hinna eest parandada mittetöötavaid nähtusi, vaid luua uued otseteed lihtsusele ja selgusele ning vabaneda bürokraatiast. See, mida Estoverse võiks maailmale pakkuda, on mõtteviis, mis tekitab võimalusi ja aitab luua sünergiat, mitte konkurentsi.

Kas tõesti olla või mitte olla… See on küsimus, mida peaksime nüüd küsima iseendalt. Kas olla see keegi, riik või isik, see olend, kes teeb ja loob oma tuleviku, ja tõeliselt elab, tekitades seda, mida ta soovib – ilma ettekirjutusteta, mis “peab” olema, vaid luues enda ümber seda, mis on loomulik, ehe ja ilus. Kas olla see leiutaja, kes leiab enesekindluse olla mängu looja või siis pealtvaataja. Vähemalt peaksime ise otsustama, kas sekkuda või mitte.

Metaverse on just see koht, mis nii ahvatlevalt pakub võimalust olla see, kes me tahame olla, nendes keskkondades, mis me ise loome, koos inimestega, kes meile meeldivad. Ilma segajateta, ilma hukkamõistjateta. Seal on kõik need võimalused olemas, mida siin meil enam ei ole. Siin ootab meid uus virtuaalne elu virtuaalses maailmas, mis on parem kui meie praegune elu. Seal on meil supervõimeid ja superfantaasiad, mis viivad ellu meie supermõtted. Hetked, mida võime täiuslikult kogeda, mis on paremad kui kõik meie asjad, mis meil praegu on. Kus on uued mered, metsad, loomad, lilled, majad, ostukeskused, uued armastused, muusika, lõhnad, tunded, uued tuuled, uued keskonnad.

Kristjan Järvi

Kristjan Järvi on helilooja, produtsent ja dirigent. Ta elab ja hingab muusikat ning kasutades oma oskusi püüab ta luua keskkonda, kus kõik on võimalik. Loe artikleid (10)