Ruti Einpalu: koosolekute juhtimisest. Projektikoosolek ja tiimi nädalakoosolek

Ruti Einpalu.

Erinevate organisatsioonidega töötades olen tähele pannud, et koosolekute efektiivsuse teema kuulub probleemide maailmaklassika hulka. Koosolekuid on ikka liiga palju ja parema ajakasutuse huvides tehakse sageli samal ajal “olulisemat” tööd arvutis.

Tihtipeale on koosoleku eesmärk läbi mõtlemata või on koosoleku ainus funktsioon infovahetus. Allpool kirjeldan ühe juhi mustrit projektikoosolekute läbiviimisel (ilma võimuta juhtimisel) ja oma tiimi nädalakoosoleku läbiviimisel (võimuga juhtimisel). Teksti sees on peidus hulk linke, kust saad huvi korral lisainfot uurida.

Tegemist on täitsa tavalise organisatsiooniga. Aga sellel on küll tõepõhi all, et niisugused koosolekud pole tavalised ka selles organisatsioonis. Need teevad päevad eriliseks ja ergutavad arenema. Ega muidu poleks üks inimene meie juhile öelnud: “Mis inimene sa küll oled, et sa selliseid asju teed!” Mulle ütles see juht: “Aga kuidas muidu annaksid inimesed üksteisele sisulist tagasisidet ja teeksid ägedaid asju?”

Ruti Einpalu

Ruti Einpalu on üle kümne aasta viinud läbi juhtide arenguprogramme ja koolitusi, mis on suunatud tulemuslikumale inimeste ja muutuste juhtimisele. Viimastel aastatel on koolitamisele lisandunud töö mentori ja coachina. Coachingust on saanud minu tõeline kutsumus. Näen selles kõigile ammendamatut arenguvõimalust. Ruti Einpalu kuulub International Coach Federation Estonia (ICF Estonia) ühingusse. Rohkem artikleid leiad blogist rutieinpalu.com. Loe artikleid (37)