Robin Sharma: 5 tegevust eduka tiimi arendamisel

Foto: robinsharma.com

Iga ettevõtte edu taga on pühendunud inimesed. Mida suurem on unistus, seda olulisem on meeskond. Tunnustatud eestvedamise ekspert Robin Sharma jagab 5 mõtet, mida silmapaistvad ettevõtjad teevad, et luua (ja hoida) võidukat ja kõrge sooritusvõimega meeskonda.

Tänulikkus ja tunnustamine

Uuringud näitavad, et heade inimeste lahkumise põhjus ei ole mitte palk, vaid tunnustuse puudus. Juht peab pöörama tähelepanu tiimile, ütlema “please” and “thank you”. Tunnusta nädala tegijat vms. Anna inimestele teada, et nad on teinud head tööd.

Kuuluvustunne

Kui vaadata suuri firmasid (Virgin, Starbucks, Google jt), siis need töötavad väga hästi, kuna on suutnud luua tunda, et inimesed seal kuuluvad mingisse erilisse ühendusse, kogukonda.

Inimeste arendamine ja tagasiside andmine

Inimesed tahavad et juhid aitaks neil kasvada. Vaata ringi firmas ja arenda neid. Anna tagasisidet. Inimesed tahavad oma talenti arendada. Juhid põhjendavad sageli, et neil pole aega. Aga juhi roll on mentordada oma inimesi.

Edusammude tähistamine

Meeskond, kes tähistab koos, jääb kokku. Ära oota kvartali lõppu, aastalõppu jms tähistada tasub kohe ja ka mikro- või nanoedusaame, osta pizza, kutsu rahvas ümber laua – see loob energiat, momentumit ja inimesed hakkavad armastama su visiooni ja eesmärke.

Inimesed tunnevad oma tööl tähendust

Päeva lõpuks inimesed tahavad teada ja tunda, et nad loovad väärtust ja nende tööl on tähendus. Juhi töö on pidevalt ja kirglikult  käia ringi ja rääkida meeskonnale, et millist väärtust meie toode/teenus loob. Teadmine, et nende tööl on suurem eesmärk tõstab inimeste armastust töö vastu ja nad annavad vastutasuks oma energia ja lojaalsuse.

How To Build A Winning Team 5 Best Team Building Practices

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (268)