Kadri Kroon: kas oled Brüsseli kapsa vihkajate parteis? Vaheta erakonda

Brüsseli kapsas. Foto; Shutterstock

Brüsseli kapsas võiks olla taldrikul neil, keda vaevavad kõrge veresuhkur, kõrgenenud kolesteroolitase ja südame-veresoonkonnaga seotud haigused.

Brüsseli kapsas ehk maakeeli rooskapsas on vanemate eestlaste jaoks emotsionaalselt seotud üle kooli levivate ninnatungivate kapsahaisudega. Jah, tõesti, sügavkülmutatud rooskapsast tasub suure kaarega eemale hoida. Samuti ei sobi Brüsseli kapsas keetmiseks. Päris õudne jääb kapsas ka supi sisse poetades, muudab end ilusast erkrohelisest ebameeldivalt kõdu värvi ja levitab kõikjale halvaks läinud kapsa haisu.

Traditsioonilise pühadetoiduna on Brüsseli kapsas Inglismaal laual jõuludeks ja Ameerikas tänupühadeks. Übertervislik rooskapsas, mis kuulub ristõieliste sugukonda koos kapsa, lillkapsa ja lehtkapsaga, ei peaks aga ainult pidutoiduna eksisteerima. Nooremate seas juba levibki rooskapsa kui superfood’i trend. Ka lehtkapsas oli Eestis visa kanda kinnitama, aga nüüd on see pea igas suuremas supermarketis saadaval. Tuleb lihtsalt osata kapsast õigesti valmistada. Poetan lõpus kümme nippi, kuidas kapsast töödelda ja milliste maitsekombinatsioonidega katsetades tasapisi kapsanautlejaks kasvada. Ka juhul kui te olete lapsena kirjutanud vihaluuletusi teemal “Miks ma vihkan Brüsseli kapsaid”, on teid hästi valmistatud kapsaga võimalik ümber veenda.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (68)