Marko Oolo: teekond miljonilise investeerimisportfellini

Marko Oolo.

Oma esimesed investeeringud 2014. aastal Balti börsile teinud noor investor Marko Oolo jagab lugu enda teekonnast ning loodab, et tema näide rahaliselt nullist alustades julgustab rohkem inimesi investeerimisega algust tegema. 2021. aasta lõpu seisuga ületas tema investeerimisportfell märgilise miljoni euro tähise. See on kaheksa aasta pikkuse teekonna tulem, mille kandvateks märksõnadeks on investori sõnul distsipliin, järjepidevus, pidev õppimine ning teadmiste rakendamine.

Esimesed sammud investeerimismaailmas

Huvi investeerimise vastu tekkis ülikooli esimestel aastatel. Nagu üliõpilasel ikka, oli raha siis defitsiit. Elu käis peost suhu ning investeerimiseks midagi kõrvale panna oli suur väljakutse. Lisaraha teenimiseks töötasin kooli kõrvalt nii nõudepesija, kojamehe, ehitusel abitöölise, objektijuhi, klienditoe spetsialisti kui ka analüütikuna.

Lihtsamate tööde võlu oli see, et nende ajal sai õppida. Nõudepesija, kojamehe ning ehitusel abitöölisena kuulasin igal võimalusel audioraamatuid ja podcast’e. Mõnd harivat helifaili sai kuulatud isegi mitmeid kordi järjest. Ehitusplatsi lõunapauside ajal võtsin söökla seinalt Äripäeva ja proovisin selle viimast roosakat lehekülge dešifreerida, kuna seal oli ridade viisi tundmatuid aktsiate suhtarve ning ticker’eid.

Marko Oolo

Marko Oolo on investor ja ettevõtja, Investeerimisklubi asutajaliige. Loe artikleid (5)