Valner Valme: dolce, gucci, sushi! Paar vastulauset Igor Rõtovile

Foto: Unsplash.com

30. detsembri “Vikerhommikus” tõi Äripäeva peadirektor Igor Rõtov välja palju tarku mõtteid hariduse ja meediatarbimise kohta ning esitas ka ühe äärmiselt häiriva seisukoha, mida seostaks pigem kultuurikaugete tehnokraatidega, mitte aastakümneid kvaliteetse kirjasõnaga tegelenud inimesega. Aga kahjuks on see mõtteviis levinud.

Rõtov ütles saates, et teda teeb murelikuks ebavõrdsuse kasv. Eestis on palju inimesi, keda majanduskasv ei puuduta. Rõtov pakub lahenduseks hariduse. Mida muud! Aga haridusel ja haridusel, selgub, on muudki vahet peale reaal-, humanitaar- ja loodusteaduslike ainete. 

“Kui inimesel on väga hea haridus, teadlikult omandatud, soovitavalt reaalharidus, siis on tal ka võimalus tulevikus paremini hakkama saada. Kui sa ise pole seda suutnud teha, siis tee niimoodi, et su lastel oleks selline haridus,” rääkis Äripäeva juht. Rõtov rõhutab, et reaalained võimaldavad inimesel paremini hakkama saada. Vastukaaluks siis humanitaarained, mida õppinuna ilmselt nii kenasti läbi ei löö. Mõte pole uus, sama on väljendanud näiteks korduvalt president Toomas Hendrik Ilves

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (232)