Agur Jõgi: Edasis on raskesti seletatava, aga väga nauditava vimkaga lood. “Edasi on ka minu mõte”

Agur Jõgi. Foto: erakogu

Juulist detsembrini ilmub Edasi veergudel meie kirjastuse 5. sünnipäeva puhul lühiintervjuude sari “Edasi on ka minu mõte”, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Agur Jõgi on IT-ettevõtja ja Edasi lugeja.

Mis on sinu esimene mälestus Edasiga seoses ja kuidas vaatad meie toimetamiste peale täna? Mis on muutunud?

Olen seni olnud üsna ebaregulaarne lugeja. Ma arvan, et Edasi ilmutas end minu jaoks umbes 100 aastat tagasi Sten Tamkivi vahendusel. Muud eredat meeles ei ole, aga tundus selline tummine nädalavahetuse lugemine. Aga tookord meil püsisuhet ei tekkinud.

Erinevate sõprade viidete põhjal olen aegade jooksul mõningaid artikleid lugenud ja enamasti nautinud. Pakun, et umbes 6–8 paberil Edasit on mul kodus laual ja lugemisel olnud. Ja Arvamusfestivalilt on saanud alati värsket kraami kaasa haarata.

Kantar Emori uuringust “Meediabrändid 2020” selgub, et lugejate meelest on Edasi tugevuseks eristumine peavoolust ja teistest väljaannetest. Kas sa oled selle järeldusega päri ja kui, siis kuidas sina seda tõlgendad, milles see eristumine seisneb/väljendub ja mis rolli sa Edasil Eesti ajakirjandusmaastikul näed?

Edasi on minu jaoks elust (ilma kindlat nišši valimata) rääkiv pika lugemise väljaanne, kus on paiguti mingi raskesti seletatava, aga väga nauditava vimkaga lood.

Edasi üks lubadusi lugejatele on teha ajakirja, mille artikleid on ka hiljem kasulik ja põnev lugeda. Soovita palun 3 lugu, mida võiks uuesti üle lugeda ja miks.

Artiklitest esimesena toon välja Kristjan Lepiku nädalavahetuse lugemisnurga Kristjan Lepik soovitab: nädalavahetuse lugemisnurk. Mitte üksiku artikli, vaid selle sarja. Samasse kategooriasse läheb alati ka Hardo Pajula.

Lisaks:

Tellisid Edasi Eksklusiivi lugemisõiguse kogu perele, suur tänu! Mis olid selle otsuse tagamaad? 

Miskipärast tekkis kuu või kaks tagasi mõte, et peaks Edasi tellijaks hakkama. Osalt lootusest tulevikus häid lugusid lugeda, osalt soovist toetada Postimees-EPL-Ekspress-Delfi klikimagnetilugudest erinevat, tegeliku ajakirjandust. Lapsed on suureks kasvanud, aga õnneks lugemisoskuse ellu kaasa võtnud ja tundus kuidagi iseenesest loogiline, et kui juba tellida, siis Perepakett.

Mida ma ei küsinud, aga millele sa oleksid tahtnud vastata? 

Sa ei küsinud, mida ma jõuluvanalt soovin. Kui jõuluvana on riigimees/-naine, siis toob ta järgmiseks kümnendiks poliitikasse initsiatiivikaid ja get-things-done-hoiakuga inimesi. Neid, kes ei tegele igapäevaselt järgmiste valimiste ettevalmistusega, vaid leiavad ennast üllatuslikult 20 aasta pärast ajalooõpikutest, sest nad päriselt tegid riigi inimeste jaoks paremaks. Meil olid sellised juhid, me tegime asju ja oleme väga pikalt nendel saavutustel elanud. Nüüd on aeg järgmiseks arenguhüppeks, et siis jälle võtta aega saavutuste seedimiseks ning valmistuda taaskord uueks hüppeks.

***

3 võimalust luua uut väärtust ja aidata saada Edasil tugevamaks

Hea lugeja! Kutsume Sind hakkama tellijaks. Püsitellijana aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu, ning teed palju head isegi siis, kui Sa ise ei jõua iga päev lugeda. Rahulik ja inspireeriv keskkond ei teki iseenesest ning see vajab püsivat hoolt. Võid mõelda ka nii, et Edasi on osa Sinu heategevuskäitumisest parema keskkonna ja ajakirjanduse nimel.

Hea asutaja, ettevõtte juht, turundusjuht! Turunduskoostöö suurtest meediamajadest sõltumatu, väikese, aga visa kirjastusega võib olla osa Sinu ettevõtte, tööandja brändi arendamisest ning tugev sõnum ka tarbijatele, mille eest Sinu ettevõte seisab ja millele kaasa soovib aidata. Edasi hoiak on ettevõtlik ja eluterve, meie lugejatele läheb korda hooliv ja jätkusuutlik Eesti. Võta ühendust ning leiame sobiva koostöövormi. 

Hea filantroop! Edasi eesmärk on teha Eesti parimat kvaliteetajakirja. Pühendume ise 100%, aga vajame ajakirja elujõuliseks muutmisel veel natuke abi. Kui Sulle on oluline valikukriteerium see, et toetatav algatus looks uut väärtust kogu ühiskonnale ja oleks tore, kui saaksid selle mõju ka ise igapäevaselt hinnata, siis ajakiri Edasi on suurepärane võimalus. Anna meile hoogu ja aita saada tugevamaks (rekvisiidid leiab siit). Iga toetaja panus läheb sisuloome kvaliteedi parandamiseks. Kui vajad otsustamiseks lisainfot, siis võta palun ühendust: janeck.uibo@edasi.org.

Edasi kohta saab rohkem lugeda siit ja siit (PDF).

***

“Edasi on ka minu mõte” on ajakirja Edasi 5. sünnipäeva puhul ilmuv lühiintervjuude sari, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Edasi sünnipäev on 21. septembril.

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (263)