Kaidi Laur: kes meid keelab?

Foto: Sabine Mondestin, Creative Commons

Üks mu joogaõpilastest küsis: “Kaidi, telekas räägiti, et kui sööd liha, siis sa ei tohi mediteerida. On see tõsi?” Mul tõusevad kõik ihukarvad püsti taoliste väidete peale. Kes seda on öelnud? Jumal? Millal? Läbi kelle? Pean tunnistama, et olen jõudnud punkti, kus ma ei kahtle kõrgema olemasolus, aga kahtlen õpetustes, mida tõsiste nägudega edastatakse, eriti, kui seda tehakse ainutõena.

Kahtluse istutas minusse mõtisklus, et valgustumise tagaajamine kõlab väga ego teemana. Samas, iroonilisel kombel õpetavad paljud valgustumisõpetused sind just egost loobuma.

Miks sa tahad valgustuda? Nirvaanat kogeda? Mille eest soovid põgeneda? Ja, kes seda kõike tahab? Kui kõik on jumala loodud, siis ei tohiks ju miski justkui halb olla? Sealhulgas ka see, mille juurest lahkuda tahad? Kas valgustumine ei ole mitte see, kui oled rahu teinud sellega, mis on?

Kaidi Laur

Kaidi Laur on praktiseeriv terapeut, aimekirjanik, blogija, joogaõpetaja, stuudio City Yoga üks omanikest ning unistajast tervemõistuslik hedonist. “Inimene ja inimeseks olemine siiralt huvitab mind. Eriti mahlase ja vaimuka elu ning elamise kontekstis. Kirg elu mõista, kogeda ning nautida väljendub mu mõtisklustes ja töös.” Kirjutan Edasi keskkonnas teemadest, mis mind parasjagu on endasse haaranud. Enamjaolt on need tähelepanekud inimestelt, kellega kohtun teraapiaruumides, infokillud meditatsioonidest või reaalne elukogemus, mis võiks Edasi lugejate argipäeva inspireerida või mõttetööd ergutada. Loe artikleid (32)