Ivo Linna soovitab: The Beatles

Foto: Shutterstock

Ivo Linna räägib The Beatlesi viimase albumi “Let It Be” poolt sajandit tähistava juubeliväljaande tuules, miks on biitlid maailma tähtsaim bänd siiamaani.

Küll aasta hiljem, aga nüüd ilmus The Beatlesi viimase albumi 50. aastapäeva juubeliväljaanne, album ise ilmus ju teatavasti 1970. See komplekt on ikka äärmiselt uhke, ütlen ausalt, et ma ei ole kõiki neid kaasas olnud plaate veel jõudnud läbi kuulata. Siin on ju kuus CD-d ja viis vinüüli.

See on tohutult huvitav materjal. Paratamatult see oli aeg, kui The Beatles hakkas otsa lõppema, ja ometi on siin olemas kõik, mida vähemalt minu jaoks biitlid tähendavad. Siin on palju ka varem ilmumata materjali, üsna mitu ka minu jaoks täiesti tundmatut lugu. On ka George Harrisoni “All Things Must Pass’i” proov ja Lennoni “Gimme Some Truth”. Siis on “Across The Universe’i”, “Don’t Let Me Down’i” ja muude lugude selliseid variante, mida rahvas ei teagi. Lisaks on siukseid lugusid, mida nimepidi küll ei tea. Uurimist on küll ja küll. Sain selle kogumiku alles natuke aega tagasi ja hakkan seda järjest ja põhjalikult kuulama.