Mai Loog. Mis teeb kodust kodu?

Mai Loog. Foto: erakogu.

“Ma tahan, et kodus kasvaks palm ja et aknast paistaks vesi koos päikeseloojanguga,” olin ma 37-aastasena üsna teadlik ja konkreetne oma soovides tulevasele elukaaslasele.

Mai Loog on kirjanik ja vabakutseline ajakirjanik, ta on elanud 20 aastat Bangkokis, viimased 4 aastat tagasi Eestis. Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest ja ka digiajakirjana.

Kui Bangkokki jõudsin, oli meie uues kodus 12. korrusel rõdul potis palmipuu ning vaade avanes Näituseväljaku kunstjärvele, kus purskas vett, kui päike taamale Silomi äritänava kõrghoonete silueti taha loojus. Avar korter oli läbi maja ning teisel pool paistis rõdult all aias olev erksinine bassein. Kolisin oma palmipuudega Bangkokis edasi kolm korda, kuid vaade oli ikka basseinile.

Mai Loog

Mai Loogil on filosoofiadoktori kraad Tampere ülikoolist sotsiolingvistika alalt. Ta on mitme keeleteadusliku raamatu, sh. Eesti Esimese Slängisõnaraamatu ning mitme Tai-teemalise raamatu autor. Mai Loog elas 20 aastat (1997-2017) Bangkokis, Tais, kus oli alguses Postimehe mittekoosseisuline välisuudiste kirjasaatja ning hiljem Eesti Ekspressi reisikirjasaatja regulaarsete kolumnidega Kohvris. Ta on 12 aastat töötanud rahvusvahelises turu-uuringutefirmas, kus konsulteeris 9 Aasia riiki brändide arengu alal. Täna on Mai Loog kodumaise moebrändi Donna Nordica loovjuht. Loe artikleid (2)