Rait Milistver: kas brändid on Eestit koroonakriisis alt vedanud?

Illustratsioon: Marko Mäetamm.

Brändid on sotsiaalmeedia ajastul saanud üha mõjukamaks, sest neil on oma klientidega otseühendus. Kui julgelt ja otsustavalt on nad seda mõju aga viirusekriisis kasutanud? Näib, et ettevõtjad ja turundajad on võtnud ohvri rolli.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest ja ka digiajakirjana. Artikli autor Rait Milistver on elukutseline copywriter, turunduskommunikatsiooni spetsialist ja Eesti copywriter’ite Facebooki grupi algataja.

Turundajatele on oluline, et arendades brände ning harides kogukondi, aitame tõsta oma klientide elukvaliteeti ja luua heaolu ka laiemal, ühiskondlikul skaalal. Paljud brändid on ka selles laiemas mõttes defineerinud enda jaoks mingi võitluse ja suurema eesmärgi, mille poole püüelda ning mida koos oma kogukonnaga teoks teha. Täna, rohkem kui poolteist aastat pärast COVID-19 tulekut, on meie suured võitlused taandunud igapäevaseks rähklemiseks, kuidas äride uksed lahti hoida või e-kanalid tööle panna, et tooted-teenused tarbijateni jõuaks. Kas brändid saaksid Eesti riiki COVID-19 vastu vaktsineerimise kommunikatsioonis toetada ja kas riigil on õigus oodata kriisiolukorra lahendamisel ettevõtjate abile?