Liikuv piimapukk ehk bussisõit naeratuse eest. Vestlus Valgamaa bussijuht Raivoga

Foto: Teele Kase.

Mulle on alati meeldinud inimesed, kes on karakterilt suuremad kui nende amet. Nad suhtlevad ja aitavad teisi. Nad näevad igas inimeses isiksust ja igas päevas lugu. Just selline mees on Valgamaa bussijuht Raivo. Ta rääkis mulle lugusid ja seda, kui oluline on elus “tere”. Minul jäi ainult küsida mõni lihtne küsimus ja Raivo rääkis.

Kes on bussijuht?

Ma olen kolm aastat olnud bussijuht, algul Atkos ja nüüd GoBusis. Vanadele kolleegidele ütlen, et mul peaks vahtraleht veel olema, alles järgmine suvi saab mul neli aastat bussi rooli keeratud. Olenevalt liinist käib päevas läbi 100–300 inimest ja see on selge, et kõigile ei saa meeldida. Fenomenaalne oli muidugi, kui lasin bussis lõõtspillimuusikat. Üks taat ütles: “Ma ei saa maha minna, see on nii hea lugu, kuulame loo lõpuni!” või siis “Millal sa järgmine kord uuesti tuled?” Kui ma bussijuhi karjääri alguses kaks kuud Tartus sõitsin, käis mul linnaliinibussis ka lõõtspill ikka päris kõvasti CD-pealt ja seal pidevad sõitjad juba teadsid, et ahah, see on see lõõtsamees. Isegi Maarjamõisast tuli mingi arst peale ja ütles: “Tead, see viis minutit oli täielik pingelangus.” Ja kui Metallica kontsert toimus, siis oli mingi kümnene punt peal, ja ma ütlesin: “See on Metallica soojendusbänd!” Ma tegin ka ettepaneku, selline väike huumor, et 1. aprillil katsetab GoBus lõõtsaga busse ehk siis on lõõtspillimängija igas bussis. See lõõtsamuusika sõna otseses mõttes seob kõiki ja sobib kõigile.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (135)