Arvustus. Kaja Kann: Paides käib vari ees ja valguse varjaja tema taga. “Varivolikogu”

17.oktoobril kuulutas Paide Teater välja Paide linna varivolikogu koosseisu. Foto: Paide Teater.

“Tere tulemast, demokraadid ja ka need, kes sellesse ei usu, tere tulemast ka valgustatud monarhia austajad või lausa anarhistid,” nii tervitab Paide Teatri näitleja Jan Teevet inimesi, kes tulnud pealt vaatama Paide linna varivolikogu esimest istungit. Päevakavas on varivolikogu esimehe ja aseesimehe, lisaks nelja komisjoni esi- ja aseesimehe valimine. Protseduur koos sissejuhatusega kestis kaks ja pool tundi. Vahele võeti kaks viieminutilist vaheaega. Vastavalt reglemendile küpsiseid ja kohvi ei pakutud.

Varivolikogu Paide Teatris. Dramaturgid Oliver Issak, Ott Karulin ja Margaret Tilk. Istung peetakse iga kolmandal nädalal. Osa võtavad vabatahtlikud Paidest.

Varivolikogu on Paide Teatri aktsioon, mis pidi toimuma päev enne Paide linna volikogu esimest istungit, aga menetlusel olevate kaebuste tõttu, mis ei luba päris volikogu veel ametlikult moodustada, peeti varivolikogu maha veidi varem. Edaspidi püüavad volikogu ja tema vari töötada samas rütmis. Kogunetakse, arutatakse ja otsustatakse ning vastatakse samadele küsimustele, millele otsib vastusi päris volikogu, ainult et päev varem. Seega vari ees ja volikogu järel.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (38)