Kadri Kroon: Horvaatias trühvlijahil

Trühvlisaak.

Kõigepealt selgituseks, et räägin maa all kasvavatest ümmargustest seentest, mitte sama kuju järgi nime saanud šokolaaditrühvlitest. Just neid haruldasi gastronoomilisi ande me terve perega Horvaatiasse jahtima läksimegi.

Toiduinimesed teavad Alba valgeid trühvleid ja Périgordi musti, aga vähesed on kursis Horvaatia suurte trühvlisaakidega. Olen varem trühvlihooajal Prantsusmaal turult hõlma alt kontrabandtrühvleid ostnud ja vanameestega metsas jahil käinud, samuti osalenud mitmel pool maakera trühvliõhtusöökidel. Armastan seenetoite, aga üle kõige ikkagi trühvlilõhna.

Augustis leidsin Istriast Buzeti külast noore naise, kelle pere juba mitmendat põlve trühvlikoeri kasvatab ja enda perele kuuluval maal seeni jahib. Kahjuks ei olnud ma esimene, kes tema juurde jõudis. Just hiljuti oli National Georgaphicu kanalil Gordon Ramsay juhitud saade, kus Gordon nende pere ja koertega metsas ringi jalutas ning pärast saadud saagist koduterrassil omletti valmistas.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (80)