Edasi podcast “Tagasi”. Mart Kalvet: kuni inimene on elus, on lootust

Mart Kalvet. Foto: Wikipedia.

Edasi podcastis “Tagasi” on külas muusik, kirjanik ja tõlkija Mart Kalvet. Peamiselt tuleb juttu aga sellest, kuidas narko küüsi sattunud inimesi mitte maha kanda, sest Kalvet töötab tugiisikuna sõltlaste taasühiskonnastamise programmis SÜTIK. Kahjude vähendamise flosoofia ütleb, kuni inimene on elus, on lootust.

“Tagasi” on Edasi podcast, kus kirjanik ja kultuurikriitik Mikk Pärnits kohtub Eesti kultuuris ja elus silmapaistvate isikutega ning puudutab vestluse käigus ka neid teemasid, millele mõtleme, aga millest võib-olla ei julge juttu teha.

Mõtteid vestlusest:

  • Mikk Pärnits kontrakultuurist: Kuuekümnendate ja seitsmekümnendate Ameerika andergraund on nüüd jõudnud Eestisse ja saanud meinstriimiks.
  • Mart Kalvet: Pandeemia kui keeruline kogemus on ühiskonna jaoks nagu bad trip narkomaanile, võrdkuju.
  • Mulle tundub, et enamik nendest kõige hullematest kuupeadest on inimesed, kelle lapsepõlv või noorus jäi nõukogude aega. Ja mis oli nõukogude aeg? Vandenõu, mis hõlmas üht kuuendikku maailmast ja mille sees me ise elasime. Nende inimeste elus on sündmuse või objektina olemas selline asi nagu kõikehõlmav kurjuse vandenõu.
  • (Uimasti)kahjude vähendamisest on kasu kogu ühiskonnale. Meie (tugiisikud) läheme sinna, kus uimastikasutajad on, ja alustame nendega juttu sealtmaalt, kus nad parasjagu on. Me ei survesta neid, vaid pakume neile abivahendeid, et nad omadega hädapärast hakkama saaksid. Seniks, kuni nad on valmis tegema tõsisemat elumuutust. Aga kuni inimene on elus, on lootust.

Artikkel on täismahus avatud tellijatele. Podcast’i kuulamiseks osta artikkel või hakka tellijaks.