Kristjan Lepik soovitab: nädalavahetuse lugemisnurk. Oktoober #1

Nädavahetuse lugemisnurk on Kristjan Lepiku poolt Facebookis peetav n-ö raamaturiiul, kuhu ta koondab huvitavaid artikleid erinevatel teemadel laiast maailmast. Kristjan soovitab seda tarbida koos vaikuse, päikesepaiste ja pannkookidega.

Võidujooks kosmosele

Luksemburg on võtnud ette väga huvitava lähenemise – nimelt soovivad nad, et kosmosesse suunduvad ettevõtted kasutaks just nende riiki. Seetõttu on nad muutnud ka seadusandlust selliselt, et näiteks meteoriidi pealt kaevandamisel (uh?) jääks varade õigused ettevõttele. Seni on peamiselt riigid kosmoseteemaga tegelenud, kuna määramatus kõrge ja lahendused kaugel tulevikus. Kuid koos riigipoolsete toetustega on ka ettevõtete suund sinna kasvanud. Tark tegevus väikeriigi poolt. Loe edasi…

Kui 25 on uus 18

Scientific American vahendab uuringut, mis väidab et tänapäevased noored kasvavad täiskasvanuks üha aeglasemalt. Koolilõpetajad tarvitavad alkoholi vähem, on seksuaalselt vähem aktiivsemad ning elavad kauem vanematega. Mida see tähendab kogu ühiskonnale? Loe edasi…

Kui kõik läheb viltu…

Kui vahel läheb elus kõik viltu … siis äkki see siiski viib millegi oluliseni. Üks lugu naisest, kelle mees jättis maha ning samal nädalal tungisid vargad ta majja. Loe edasi…

Kuidas kartul muutis maailma

Pikem lugu … kartulist. Kuidas meie jaoks nii oluline köögivili on kasutusele võetud ning kuidas mitmel korral Põhja-Euroopat näljahädast päästnud. Loe edasi…

RT, Sputnik ja infosõda

RT ja Sputnik, ehk kuidas Venemaa on ehitanud ühe võimsama relvastuse infosõja arsenalis. NYT vaatab seda põhjalikumalt. Loe edasi…

WhatsApp’i tee eduni

WhatsApp tootena on väga äge seetõttu, et nad on suutnud hoida fookust ja koos sellega toote väga puhta ning konkreetsena. Ning täna kasutab neid juba 1,3 miljardit inimest. Siin üks artikkel, kus ettevõtte asutaja Jan Koum kirjeldab arengut, mh elu Facebooki omanduses. Loe edasi…

Wall Streeti hästihoitud saladus

Selleks on 72-aastane Venemaalt põgenenud maletaja Lev Alburn, kes NYCi õpetab täna Wall Streeti pankureid. Loe edasi…

Avatud ja suletud mõtlemine

Kas sa oled avatud või suletud mõtlemisega inimene? Testi ennast. Loe edasi…

Äärmuste analüüs

Füüsik Neil Johnson on pühendunud äärmuste analüüsile andmete põhjal – kuidas toimib ISIS, kuidas “alt-right” rühmitused USAs. Üha sagedamalt on kasutusel sotsiaalmeedia ning see võimaldab ka andmetöötlust. Johnson väidab, et äärmuste puhul on sageli mustrid sarnased, sõltumata sellest, kas uurida elektrone või inimkäitumist erinevates valdkondades. Loe edasi…

Kunst & teaduse sidumine

Andres Lõo kirjutas artikli ning selle järel tekkis meil väga intrigeeriv mõttevahetus kunsti ja teaduse koostööst. Lõo arvab, et kunst peaks teadusele appi tulema ning aitama reaalseid lahendusi ka välja töötada – et suuta loomingulisuse toel uudseid lahendusi inimesteni tuua. Olen pikalt töötanud ka teaduse ja ettevõtluse kokkuviimisega, tean kui vaevaline see on. Samuti on vaevaline interdistsiplinaarsus akadeemia sees. Seega kunstiga sidumine on ehk veel keerulisem väljakutse. Kuid seda intrigeerivam – mõelge milliseid ägedaid uudsuse plahvatusi saaks tekkida. Loe edasi…

Kristjan Lepik

Kristjan Lepik on majandusekspert. Loe artikleid (42)